Trešnė (Prunus avium) – tai iki 20-25 m aukščio ir 0,5-0,6 m skersmens užaugantis vaismedis. Trešnių laja kūgiška arba ovališka. Žievė pilkai rausva, lapai pailgai kiaušiniški arba ovalūs. Rudenį trešnių lapai pagelsta ir paraudonuoja. Žydi prieš lapams skleidžiantis, balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje. Žiedai balti, 3 cm skersmens, suitelkę po keletą skydelyje. Vaisiai subręsta liepos mėnesį. Trešnių uogas mėgsta ne tik žmonės, bet ir sparnuočiai – varnėnai, varnos, strazdai, nuo kurių sodininkai „ginasi“ kaliausėmis…

Trešnės geriau auga ir gausiau dera, kai jos pasodintos gerai įdirbtoje dirvoje. Trešnės nepakenčia dirvožemio paviršiuje nusistovėjusio vandens. Trešnes rekomenduojama sodinti saulėtesnėje vietoje.Geriausias trešnių genėjimo laikas yra po jų žydėjimo arba, kai nuimamas derlius (genint šiuos medžius vasarą – jie mažiausiai užsikrečia žievės ir medienos ligom.

Dauguma trešnių veislių neapsidulkina pačios, – yra kryžmadulkės, dėl to sode rekomenduojama sodinti ne mažiau dviejų trešnių. Populiariausios yra vdutinio augumo trešnės. Šiaip trešnės auga labai greitai, todėl sode iš karto joms reikia skirti nemažai vietos.