Lapuočiai krūmai Augalai

Lapuočiai krūmai yra lapus metantys augalai, turintys neryškią viršūnę, kelis ar net keliolika stiebų. Paprastai krūmai yra gerokai žemesni už lapuočius medžius.
Lygiai taip pat, kaip ir lapuočių medžių, lapuočių krūmų lapai dažniausiai yra žali, bet dekoratyvių krūmų lapai gali būti ir raudoni (raugerškis „Atropurpurea“, europinis pūkenis „Royal Purple“), ir geltoni (raugerškis „Aurea, pūslenis „Dart‘s Gold“)…
Nemažai yra dekoratyvinių lapuočių krūmų rūšių, kurie mūsų akis džiugina žiedais. Daugelis mūsų klientų sodybose sodina skirtingu laiku žydinčius lapuočius krūmus. Pavasarį itin populiarus lapuotis krūmas yraforzicija, – jis bene anksčiausiai apsipila ryškiai geltonos spalvos žiedais, vėliau džiugina spalvotais ir itinkvepiančiais žiedais alyvos, lanksvos, vasarą pražįsta veigelės, radastai, sidabrakrūmiai, dabar jau dažnoje sodyboje galime pamatyti įvairių rūšių hortenzijas, ypač mėgiamos šluotelinės, kurių žiedynai išsidėstę didelėmis kekėmis.
Jeigu sklypas nedidelis, mažai erdvės, tai aplinkos papuošimui rekomenduotina rinktis ne aukštaūgius medžius, o dekoratyvius lapuočius krūmus.