Ožekšniai (Euonymus) –tai  vasaržaliai arba visžaliai krūmai arba nedideli medeliai, rečiau besidriekiančiais arba laipiojančiais stiebeliais krūmai. Tai smaugikinių šeimos labai dekoratyvus krūmas. Mūsų šalies miškuose auga europinis ir karpotasis ožekšniai, o sodybose dėl puošnių lapų arba vaisių auginama dar keletas jų rūšių. Ožekšniai nėra itin reiklūs dirvožemiui, bet geriau auga purioje, derlingoje ir neužmirkusioje, neutralios reakcijos arba silpnai šarminėje dirvoje. Šie krūmai yra atsparūs šalčiui, daugelį jų galima formuoti, sodinti gyvatvores. Kai kurios ožekšnių rūšys gali užaugti net iki 7 m aukščio (Pvz.: Europiunis ožekšnis).

Ožekšnių šakelės dažnai žalios, keturbriaunės. Žydi gegužės – birželio mėnesiais, žiedai apie 1 cm skersmens. Lapai kiaušiniški, ovalūs, odiški.

Populiarūs yra sparnuotieji ožekšniai ( Euonymus alatus), kurie sodinami ir pavieniui, ir grupėmis dėl įspūdingo grožio rudenį, nes lapai nusidažo ryškiai raudona spalva, ir žiemą, kai nukritus lapams išryškėja sparnus primenančios stiebo ataugos. O mūsų medelyne ypač paklausūs yra fortūno ožekšniai (Euonymus fortunei), nes tai vienas atspariausių šalčiui visžalių ožekšnių. Tinka sodinti alpinariumuose ar žaliems kilimams įrengti.