Agrastai (Ribes uva-crispa) – tai daugiamečiai vasaržaliai žemi ir vidutiniškai aukšti, dygliuoti, vaiskrūmiai. Agrastai užauga 1-1,5 m aukščio ir tokio pat skersmens krūmai. Lapai triskiaučiai arba penkiaskiaučiai, 1-5 cm ilgio ir tokio pat pločio. Rudenį lapai pagelsta ir nukrenta gana vėlai. Žiedai žalsvi arba rausvi, 5-8 mm skersmens, plaukuoti. Agrastai žydi lapams skleidžiantis, balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje.Uogos – agrastai – rutuliškos arba pailgos, 13-15 mm ilgio ir beveik tokio pat skersmens, žalios, gelsvos arba rausvos su šviesiomis išilginėmis gyslomis. Agrastų uogos prinoksta liepos mėnesį.

Agrastai geriau auga ir gausiau dera pasodinti derlinguose ir vidutinio derlingumo drėgnokuose priemėliuose ir priemoliuose. Šviesomėgiai, bet pakenčia ir paunksmę. Atsparūs šalčiui ir sausroms.

Agrastai – Lietuvoje plačiai auginami vaiskrūmiai. Agrastų uogos vartojamos uogienėms, konservavimui, konditerijoje. Agrastuose yra gausu žmogaus organizmui reikalingų komponentų, todėl taip populiaru juos auginti.

Pastaruoju metu klientu labiau domina skiepyti ant koto  uogakrūmiai, nes nuo jų patogiau skinti uogas ir sode užima mažiau vietos.