Buksmedžiai (Buxus) – tai neaukšti visžaliai krūmai ir puskrūmiai.

Buksmedžiai gali užaugti iki 10 m aukščio. Laja – tanki, ovališka, rutuliška. Lapai – kiaušiniški, ovalūs, rečiau apskriti, 1,5 – 3 cm ilgio, buki, lygiakraščiai, odiški, tamsiai žali, žvilgantys.

Buksmedžiai žydi balandžio mėnesį. Žiedai yra gelsvai balti, 2-3 mm ilgio.Buksmedžiai dauginami sėklomis ir auginiais. Tai, palyginus, labai lėtai augantys krūmeliai.Šiaip buksmedžiai nėra labai reiklūs dirvožemiui, bet  rekomenduotina sodinti derlingoje, purioje dirvoje, labiausiai tinkamas jiems yra laidus priemolis. Šitie augalai gali puikiai augti ir pusiau pavėsyje, ir saulėje.

Buksmedžiai nuo seno buvo auginami Lietuvoje dvarų parkuose. Ir dabar gana dažnai juos galima išvysti sodybose. Jie sodinami pavieniui, žemose gyvatvorėse, kapinėse. Buksmedžiai labai tinkami augalai formavimui. Genėti buksmedžius reikėtų birželio ar rugpjūčio mėnesį apsiniaukusią dieną, kad neapdegtų nuo saulės lapai. Iš jų labai nesunkiai galima suformuoti rutulio, piramidės ar spiralės figūras. Pastaruoju metu populiaru suformuotus buksmedžius auginti vazonuose.